Březen 2010

pls

22. března 2010 v 19:48 | blackpeggy
sem tam jako blackeggy

new dess

15. března 2010 v 20:37 | blackpeggy
new dess ... tak co jak se vám lííbi ?

ewa farna - Jak šel čas

15. března 2010 v 19:47 | blackpeggy
zdroj for you :

neni pudr jako pudr ...

15. března 2010 v 15:20 | blackpeggy

Bez pudru se neobejde žádná moderní žena, a to nás provází již po celá tisíciletí. Krášlily se jím kdysi egyptské královny a vznešené Římanky. Vyzkoušejte si i vy kouzlit štětcem pomocí pudru.

Pudr je velmi důležitým pomocníkem téměř každé ženy. Dokáže nás zbavit lesklé kůže, dodává pletí sametový mat a fixuje pleťový podklad. Ovšem dnešní pudry neplní jen dekorativní funkci, ale také ochrannou, především před pronikáním nečistot do kůže. Nemusíme se bát, že by ji snad poškodily. Pochopitelně za předpokladu, že prášek nanášíme na pleť ošetřenou krémem. Vynález kompaktního pudru takřka vytlačil pudr sypký, který je ovšem zejména pro domácí použití lepší.

Pokud po nanesení podkladu ještě přepudrujete obličej, vydrží váš make up mnohem déle. Pudrem se dá retušovat. Pokud naneseme příliš mnoho červeně na tváře, stačí lehce přepudrovat a barva bude jemnější. To stejné platí o očních stínech. Před tím, než použijete oční stíny, použijte na víčka trochu pudru a teprve poté stíny, ty pak vydrží mnohem déle. Pokud si líčíte rty, naneste nejdříve jemně rtěnku, pak lehce přepudrujte a naneste další vrstvu rtěnky.

Pudr se hodí i na nečistou pleť, ale v tomto případě ho nanášejte raději smotkem vaty, aby se zabránilo přístupu možných bakterií. Pokud máte nečistou pleť, je vhodné používat pudr, který obsahuje protizánětlivé přísady. Pokud se chystáte do společnosti a máte večerní šaty na ramínka a s výstřihem, nezapomeňte poprášit dekolt a ramena perleťovým pudrem, budete vypadat nádherně.

Pudr můžete nanášet pomoc štětce nebo labutěnky. Obecně platí: pro kompaktní pudr volit labutěnku, naopak pro sypký pudr štětec. Někdo používá třeba i tampón, či navlhčenou houbičku. Klasickou technikou, která je asi nejpoužívanější ve vizáži je štětec, je vhodný pro rychlé každodenní líčení.

Labutěnka, dobrá volba pro kompaktní pudr

Labutěnky bývají zpravidla vyrobeny z jemných bavlněných či syntetických plyšů, nebo je nahrazují měkké pěnové houbičky. K výrobě štětců se používá jemňounká srst veverek, kun nebo poníků. Jsou většinou dost drahé, a proto by se měly pečlivě udržovat. Labutěnka se dodnes používá pro denní přepudrování. Je totiž ve většině součástí balení kompaktních pudrů.

Používá se na rychlé doplnění většího množství, proto se sní musí zacházet velmi opatrně, abyste nenanesly zbytečně moc silnou vrstvu. Labutěnku otřete, nikdy neklepejte o hřbet ruky.

Štětec, nejčastěji používaný pomocník

K pudrování je vhodné použít plochý, nikoliv kulatý štětec. Plochý asi tak 5-6cm v šířce štětce. Při nanášení táhneme štětcem stejnou stranou od čela k bradě jedním směrem. Ne tam a zpět. Tím se obrací malé chloupky, které máme na tváři do protisměru a pudr i make up nám pak nedrží dobře. Také štětce s umělým vlasem nejsou pro přepudrování pleti příliš vhodné.

Nezapomínejte o své pomocníky řádně pečovat

Štětečky i labutěnky, které pravidelně používáme, vypereme alespoň jednou týdně jemným šamponem. Řádně je propláchneme vlažnou vodou, oklepeme o ručník a necháme je volně sušit.

Při volbě pudru je na místě opatrnost, nejmenší škody naděláte s transparentním přípravkem. Naopak největších prohřešků se můžete dopustit s bronzovými a tmavými tóny, které mohou na vaší pleti udělat mapy a vypadat tak nepřirozeně. Skvělé jsou ovšem na opálenou pokožku, které ještě více podtrhnou její opálení a prodlouží její snědý vzhled. Správnou volbou je zlatá střední cesta, tedy něco mezi transparentním a tmavým tónem. Tím jsou světle béžové tóny, se kterými také nic nepokazíte a budete vypadat skvěle.

Jak postupovat při nanášení pudru

Pudr nenanášíme bezprostředně po nanesení krému a make-upu, chvíli počkáme, až se krém či make-up usadí.

Poté na štětec naneseme trochu prášku, lehce jej oklepeme o hranu ruky a rozetřeme po tváři i šíji.

Vždy postupujeme shora dolů, po směru růstu chloupků. Poté opět chvíli počkáme a čistým štětcem přejedeme ještě jednou všechna přepudrovaná místa, tím smeteme přebytečné částečky a nikde nám nezbudou nevzhledné usazeniny.

Transparentní, neboli bezbarvý pudr

Bezbarvý, neboli transparentní pudr je univerzální, protože se přizpůsobí každé pleti a každému pleťovému podkladu. Je proto ideální pro fixování běžného denního make-upu. Skvěle se jím rovněž matuje pokožka a zesvětluje červeň na tváře. Zvlášť kvalitní transparentní pudry obyčejně obsahují také ochranné složky a UV filtr.

Méně je někdy mnohem více

Lépe je taky nanášet menší množství pudru několikrát než příliš mnoho najednou.

Pokud by vám to náhodou štětcem nešlo a nebo máte mastnou pleť, tak potom volí profesionálové vklepávání pudru vatovým tampónem.

Nejprve ho přiložíte na dózu, poklepem vstřebá pudr a pak opět poklepem roztíráte malými pohyby pudr od čela k bradě. Nezapomeňte použít pokaždé nový tampón.

Jak se líčí profesionálové

Vlhká houbička je nejlepší metoda. Dá sice trochu práce, je nejpomalejší, ale pleť vypadá nenalíčeně. Houbičku obtočte kolem prstu jako labutěnku, naberte pudr a kolmo k pleti vklepejte.

Prvně je pleť trochu skvrnitá. Nedejte se a poklepávejte, až vše přilne k pleti. Tento způsob je ten nejlepší a nejtrvanlivější. Ovšem používá se pouze pro foto práce či líčení v exteriérech.
Zdroj: moda.cz

kontrola sb

14. března 2010 v 18:43 | blackpeggy
takže sem přemyšlela že by to chtělo změnit dess .... tak mi napište v jake barvě by měl byt ... j ?
a hodlam to tu cele spravit takže hlavně za 1. kontrola sb


KONTROLA SB
stači když napišeš :
nick :
blog :
chceš byt pořad sb ? :

dííky že ste si přečetli muj članek
BLACKPEGGY

popraskané rty ...

10. března 2010 v 7:09 | blackpeggy
Krásné a zdravé rty jsou jedním z atributů ženské krásy. Kolik hereček, zpěvaček, ale i mnoho jiných "obyčejných" žen si je dává upravit tak, aby odpovídaly dnešním měřítkům ženské krásy.
Rty však musí být hlavně zdravé. To je základ. V extrémních podmínkách (zima, mráz, slunce) se mohou vysušit a následně popraskat. Také různé nemoci nám mohou přivodit popraskání rtů.

Při opalování u moře nebo na horách, je třeba použít průběžně balzám na rty s ochranným faktorem proti slunečním paprskům, který rty hydratuje a chrání proti dalšímu vysoušení. Existuje mnoho balzámů na rty s přírodními prostředky, např. s aloe vera, heřmánkem, medem, které rty zvláčňují a chrání. Pro nastávající zimu bychom si měli pořídit ochranný balzám na rty pro zimní období a nosit jej stále u sebe. Hlavně při zimních sportech a turistice musíme své rty dobře chránit. Již naši předkové chránili své rty proti popraskání jelením lojem. Dodnes tuto tyčinku můžeme koupit ve většině drogerií.

Pokud nemáme při ruce balzám na rty, použijeme na rty mastný krém. V lékárnách si můžeme koupit balzám na rty Echinacin Lipstick SUN s vylisovanou šťávou z rostliny Echinacea purpurea, která zabraňuje případnému zánětu u suchých a popraskaných rtů. Včelí vosk, který je rovněž obsažen v tyčince, nám rty chrání před vysušováním. Rovněž tyčinka funguje jako prevence a léčba oparů. Ochranný faktor 20 nám chrání rty při lyžování nebo opalování u moře.
Medový balzám na rty obsahuje pravý včelí med. Chrání, regeneruje a zvlhčuje rty a zabraňuje jejich vysoušení. Rovněž urychluje hojení popraskaných rtů a koutků, působí proti oparům ve všech stádiích a snižuje jejich bolestivost a hojení.

Ženy, používající rtěnky, by měly mít rty v pořádku, protože i rtěnky rty vyživují a chrání. Některé rtěnky obsahují vitamíny - A,E, aloe, šípek …a po nich vypadají naše rty jako satén.

Módní jsou nyní lesky na rty, které se vyrábějí v mnoha odstínech, obohaceny jsou rovněž zvláčňujícími přísadami a vitamíny.

Do divadla, na koncert, večeři ve dvou můžeme směle vyrazit se stále krásnými rty, neboť tzv. neslíbatelné rtěnky vydrží na rtech až 7 hodin. Rtěnky v tužce nám rty rovněž ošetří a zároveň vypadají i plnější a hezčí.

Přidáme ještě několik triků na popraskané rty, které používaly i naše babičky a prababičky v dobách, kdy o kosmetických přípravcích dnešní doby se jim ani nezdálo.V těchto dobách se využívalo přírody a produktů z ní. Příkladem toho jsou i dva produkty našich včeliček.

Maska z medu:
Na popraskané rty nanést včelí med a nechat ho působit 15 až 20 minut. Po té ho utřít. V této kůře pokračovat každý den až do úplného zhojení. Lépe však masku občas nanést i preventivně. Nic tím nezkazíme a budeme se těšit z krásných a zdravých rtů.
Propolisová tinktura:
Na potírání popraskaných rtů je vhodná i propolisová tinktura, která má dezinfekční účinky.

Pokud chceme předejít popraskaným rtům, je vhodná jejich masáž zubním kartáčkem a následné namazání mastným krémem. Rty se tak prokrví, vypadají svěže a nebudou mít sklon k popraskání. Masáž je nejvhodnější provádět před spánkem, aby se mohl krém na rtech dostatečně vstřebat.

Čeká nás zima, chlad, mráz a právě v tomto zimním období pomozme svým rtům zachovat si svou krásu a zdraví. Naučme se dobře a pravidelně o své rty pečovat a předejít tak jejich nepěknému a bolestivému popraskání.

Zdroj: moda.cz

moderní barvy tvářenek

9. března 2010 v 9:05 | blackpeggy
Většina žen (v Čechách až 90 %) patří ke studenému barevnému typu, pro který je vhodný starorůžový, červenohnědý, nebo vínový nádech tvářenky. Tón tváří je nutné sladit i s odstínem rtěnky, aby výsledný efekt působil přirozeně.
Tvářenka se nanáší na nejširší partii tváří - šikmo od spánků podél lícní kosti směrem k jamce, která se vytvoří, když vsajeme tváře. Tah končí zhruba na přímce pod vnějším okrajem oka, nikdy by neměl být delší než je úroveň špičky nosu. Touto technikou se obličej opticky zúží a prodlouží. U dlouhého obličeje se tvářenka nanáší ve tvaru kolečka do středu tváří - na vystouplé partie při úsměvu. Tento způsob sluší i velmi mladým dívkám, u kterých by šikmo nanesená tvářenka působila příliš dramaticky. Barva na tvářích nesmí vytvářet ostré barevné přechody, měla by měkce přecházet do ztracena.

V současné době jsou velmi trendy všechny odstíny od světle meruňkové po jemnou růžovou.
Zdroj: moda.cz

tužka na oči - typy triky

8. března 2010 v 4:10 | blackpeggy

S tužkou na oči se dají dělat divy, a proto je její aplikace důležitým krokem při každodenním líčení ženského oka. Jak však zajistit, aby takový div byl skutečně obdivuhodný a ne naopak? Zas tak složité to není, stačí jen pár tipů a triků a hned je um nalíčit krásně oko tužkou na oči na světě.

Nejprve si ujasníme, co všechno se dá špatnou aplikací tužky na oči způsobit. Popravdě, není toho málo, proto se spíše vyplatí si malování linky velmi promyslet a dát si na něm záležet. Linka nesmí být nikdy příliš tmavá, ostrá až hrubá nebo velmi nápadná. Pak totiž nastane efekt, kdy bude oko vypadat přehnaně nalíčené a kromě odlíčení se s tím cestou k nápravě mnohdy nedá nic jiného udělat. Naopak linka může oko efektně zvětšit, což je asi nejvíce chtěné kouzlo nás všech. Proto správné použití tužky na oči je klíč k dokonalému nalíčení.

Základní nalíčení oka
Nyní si představíme líčení, které je vhodné do práce či na víkend pro ženy, které nechtějí vyloženě zvýraznit oči, poutat na ně pozornost a spíše chtějí být nalíčeny přirozeně.

Klíčem k takovému líčení je malování "lehkou rukou". Pokud nejste tmavší typ jako Catherine Zeta-Jones nebo Beyonce, pak je pro vás lepší vybrat si světlé stíny než velmi tmavé nebo černé. Nalíčené oko by mělo vypadat přirozeně, proto černou nechte zatím spát. Z nářadíčka budete potřebovat tekuté linky nebo linku v tužce, dále sytě barevné stíny a řasenku.

Krok číslo 1:
Podržte kůži horního víčka tak, aby byla napnutá, a aplikujte oční linku od vnějšího koutku směrem k vnitřnímu a zastavte se ve dvou třetinách víčka. Snažte se malovat linku přímo u řas, ne nijak výše. Pro větší účinek namalujte vnější část linky výrazněji než tu vnitřní.

Krok číslo 2:
Naneste pečlivě oční stíny na oční víčko a nakonec i přes linku, která se tak zjemní a celé víčko se sjednotí.

Krok číslo 3:
Dále naneste stíny i pod spodní řasy směrem od vnitřního koutku. Raději stíny nedotahujte podél celého víčka, oko by se totiž opticky zmenšilo a také stíny neudělejte tak syté, jako na horním víčku.

Krok číslo 4:
Očistěte jakoukoli chybičku pomocí vatového tampónku.

Tip: Oko ještě zvětšíte, pokud spodní vnitřní koutek vymalujete bílou tužkou na oči.
Kouřové oko
Prostě neodolatelný styl nalíčení oka, který snad nikdy nevyjde z módy. Budete neodolatelná, tedy pokud se nalíčíte správně. Může se totiž lehce stát, že to lehce přeženete.

Krok číslo 1:
Opět držte napnuté oční víčko a pečlivě naneste linku, tentokrát však od vnitřního koutku. Střed oka namalujte silnější.

Krok číslo 2:
Použijte vatový tampónek k jemnému rozmazání linky.

Krok číslo 3:
Otiskněte pořádně aplikátor do očních stínů a naneste je přes rozmazanou linku (přebytek očních stínů z aplikátoru raději sfoukněte). Vrstvení stínů na linku je malé tajemství, jak udělat perfektní kouřové oko.

Krok číslo 4:
Líčení završíte dokončením horního víčka, které sytě namalujte od řas a směrem nahoru ubírejte na intenzitě barvy očního stínu.

Jak jste možná sama postřehla, tak šířka linky dělá s okem přímo divy. Záleží tedy na tom, jak chcete, aby líčení vypadalo a podle toho linku rozšíříte nebo zúžíte. Můžete ji také efektně prodloužit směrem od vnějšího i vnitřního koutku. Pokud se spolehnete pří líčení jen na tužku na oči, pak namalujte nad sebe dvě stejně široké linky, ale každou jinou barvou, avšak vždy tón v tónu. Například khaki zelenou se zlatou, hnědou se zlatou, růžovou se stříbrnou. Důležité je při tomto líčení aplikovat linku velmi pečlivě a na napnutou kůži víčka. Jedině pak totiž může být linka dokonalá.
Zdroj: moda.cz

problemy s mastnou pletí

7. března 2010 v 10:19 | blackpeggy
Mastná pleť je nejlépe odolná vůči okolním vlivům a nejpomaleji stárne. Je to způsobeno nadměrnou produkcí mazu, který na Vaší pleti vytváří solidní ochranu. Zároveň ale zanechává na pleti mastný film a spolu s odumřelými šupinkami kůže ucpává póry.

Tato pleť má větší sklon k tvorbě kožních nečistot a akné.

My doporučujeme pleťové masky. Je jich na trhu takové množství, že stačí jednouše sáhnout po té, která bude nejlépe odpovídat typu vaší pokožky. Na druhou stranu můžete ušetřit značnou sumu peněz a taky zklamání, že to nefunguje, a pustit se do výroby pleťové medicíny doma.

Stačí mít v lednici pár správných přísad a umět je zkombinovat. Poradíme vám jaké masky použít na mastnou pleť.

Vločková

Smíchejte 2/3 hrnečku horké vody a 13 lžic ovesných vloček, pak směs nechte ustát.

Přidejte 3 lžíce medu, půlku nastrouhaného jablka, 3 lžíce bílého jogurtu a umixujte do hladka.

Nechte působit 10 - 15 minut a pak smyjte teplou vodou.

Drožďová

Pár kapek citrónu a kostku droždí rozmíchejte s trochou teplé vody a naneste na obličej. Po 15 minutách masku sloupněte a její zbytky pečlivě odstraňte.

Bílková s citrónem

Z jednoho bílku ušlehejte sníh a přidejte lžičku citrónové šťávy. Naneste na obličej a nechte působit 20 minut. Smyjte vlažnou vodou.

Mrkvová

Z jednoho bílku ušlehejte sníh a rozmíchejte v něm dvě najemno nastrouhané mrkve.

Směs zahustěte moukou, až vznikne kaše.

Směs naneste na obličej a krk a po 15 - 20 minutách smyjte vlažnou vodou.

Jogurtová

Půlku smetanového bílého jogurtu naneste na obličej a nechte zaschnout. Smyjte ho vlažným plnotučným mlékem a nakonec obličej opláchněte studenou vodou.
Zdroj: moda.cz

pěnové oční stíny

6. března 2010 v 23:31 | blackpeggy
Novinkou většiny kosmetických značek jsou pěnové oční stíny, které budou letos velmi aktuální a hlavně praktické!

Snad všechny světoznámé značky nabízejí velkou škálu barev těchto stínů.

Můžete si vybrat stíny v tubičce s aplikátorem nebo v malé kulaté skleněné nádobě.

Vyrábějí se pěnové stíny matné, lesklé, se třpytem. Proč jsou ale pěnové stíny tak skvělé?
1. Vydrží déle
2. Skvěle se lesknou
3. Lze je použít jako podklad a na ně pak nanášet stíny klasické, které potom lépe drží
4. Nanášejí se lépe, lze je lépe setřít a chybičky také lépe opravit
5. Práci s nimi i jejich odstíny si vážně zamilujete!
6. Jsou praktické na cesty i na rychlé líčení. Vejdou se do kabelky a lze je rychle během 20 sekund aplikovat na víčka pouze pomocí bříška vašeho prstu.

Věřte, že investovat do těchto stínů větší částku se vyplatí. Uvidíte, že si je zamilujete. Já sama mám doma troje a nemůžu si je vynachválit. A všechny rady uvedené výše mám sama vyzkoušené… Zkus je také!

lesky na rty jsou základem ..

5. března 2010 v 20:31 | blackpeggy

Existují dvě věci z řad dekorativní kosmetiky, na které byste neměla zapomínat, ani pokud velmi spěcháte. Základem každého líčení je totiž řasenka a lesk na rty.

V posledních několika sezónách již permanentní kontura rtů či výrazné rtěnky ztrácejí body na pomyslné stupnici oblíbenosti.

Od křiklavých odstínů nás moderní trendy táhnou spíše k decentnímu elegantnímu líčení, ke kterému neodmyslitelně patří také lesk na rty.

Pokud však máte zálibu ve vybírání perfektně ladících módních, ale i kosmetických doplňků, máme pro vás dobrou zprávu.

Lesků na rty existuje celá řada a neliší se pouze barvami. Pojďme si říci něco blíže o druzích lesků na rty, ze kterých můžete vybírat.
Naprostým základem je klasický bezbarvý lesk. Ten můžete kombinovat s jakýmkoli odstínem rtěnky. Pozor si však dávejte na rtěnky, které již v sobě lesk obsahují. Výsledný efekt použití obojího by totiž nebyl dvakrát příjemný - a slepené rty rozhodně nejsou ani esteticky lákavou záležitostí.

Důležité je především vybírat podle kvality. Na laciném lesku sice můžete zdánlivě ušetřit, ale ve skutečnosti se vám tato investice nevyplatí. Nekvalitní lesky jsou velmi lepivé a při sebemenším zafoukání větříku budete mít na rtech přilepené vlasy, a to nejen že je velmi nepříjemné, ale zároveň skutečně nevypadá nejlépe. Navíc, takové lesky vydrží jen velmi krátkou chvíli, roztékají se a slepují tak, že je musíte poměrně často měnit.
Naopak kvalitní lesk v sobě skrývá mnoho předností. Nelepí a má dlouhotrvající účinek, což je velkou výhodou, protože obecně se lesky ze rtů ztrácejí velmi rychle.

Samozřejmostí je široká paleta barevných odstínů, přičemž některé obsahují příměsi třpytek.

Ale i s průhledným leskem na rty můžete docílit různých efektů při správném používání.

Pokud budete lesk nanášet na čisté rty, docílíte zdánlivě mokrého efektu a romantického dojmu. Pokud však průhledný lesk nanesete přes rtěnku, docílíte i požadovaného "stylu vamp".
Dalším kritériem, na který byste měla při výběru vhodného lesku na rty myslet, je jeho zdravotní nezávadnost.

Lesk by měl být šetrný a jemný, neboť rty jsou velmi citlivou částí obličeje.

Nejnovějším hitem jsou lesky s efektním kovovým odstínem. Tohoto výsledku se docílilo přimícháním modrých částeček do barevného odstínu lesku.

Lesky na rty jsou tedy universální - můžete být retro či mít ráda sportovní eleganci, ale jisté je, že s leskem na rty vždy stoprocentně zabodujete!
Zdroj: moda.cz
DĚKUJI TI :
že si uděla/a čas na muj blog možná něco přečetl/a nebo skopíroval/a (doufám že se szdrojem nebo s ikonkou
DĚKUJU SB :
děkuji že vás mám ♥